Pokaż
menu
boczne
LOKALIZACJA: Małopolska. Powiat Myślenicki.

Budżet Obywatelski

Budżet Obywatelski pozwala mieszkańcom zadecydować o tym na co wydać część gminnych pieniędzy. Po powstaniu regulaminu i opracowaniu systemu zgłaszania swoich pomysłów mieszkańcy będą mogli głosować na zaproponowane projekty, które Gmina Myślenice będzie realizować.

Opracowany regulamin Myślenickiego Budżetu Obywatelskiego określi w jaki sposób składać wnioski, w jaki sposób będą dzielone pieniądze na zadania zaproponowane przez Mieszkańców.

Z takiego programu skorzystało już wiele samorządów, gdzie najpierw mieszkańcy składali wnioski ze swoimi pomysłami na inwestycje, a następnie poprzez głosowanie społeczność decydowała, który projekt był realizowany priorytetowo. Uchwała Rady Miejskiej weszła już w życie z dniem jej podjęcia i jeszcze w tym roku można spodziewać się pierwszych wdrożeń i pomysłów z tym związanych.

W Gminie Myślenice już od dłuższego czasu przymierzano się do wprowadzenia Budżetu Obywatelskiego. Przygotowane zostało także logo programu, autorstwa Adriana Wygony, które przedstawia lipkę, symbol Myślenic oraz aktywny udział mieszkańców w życiu gminy.


Szczegóły wkrótce...